ساندویچ پانل – انواع ساندویچ پانل

ساندویچ پانل چیست؟

ساندویچ پانل گونه ای از مصالح ترکیبی می باشد که از یک لایه میانی که ساخته شده از فوم، پلی اورتان، پشم سنگ و سایر مواد دیگر ساخته شده است. ساندویچ پانل  از دو طرف با لایه های فلزی مانند آلوزینک و گالوانیزه احاطه شده است.

انواع ساندویچ پانل

جنس ساندویچ پانل

الف- از نظر جنس لایه بیرونی می توان  ساندویچ پانل ها را به انواع یک رو ورق یک رو فویل، دو رو فویل، دو رو نایلون، یک رو ورق یک رو کاغذ تقسیم بندی کرد.

پوشش ها فلزی استفاده شده در ساندویچ پانل های شرکت ماموت دارای مقاومت به خوردگی و استحکام بالا است. ورق تهیه شده از آلوزینک از جنس فولاد کربنی با پوشش آلیاژی 55% آلومینیوم، 43% روی و 16% سیلیکون تشکیل شده است که عنصر آلومینیوم جهت مقاومت به خوردگی و عنصر روز خواص ضد سایش ورق را افزایش می دهند.

تمامی ورق های مذبور پیش رنگ بوده و طی فرآیند پوشش دهی کویل کوتینگ رنگ شده است و با تنوع رنگ های مختلف، محدوده گسترده ای از انتخاب فام را در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد. پوشش رنگ از نوع رزین پلی استر کوره ای به ضخامت 25 میکرون در قسمت بیرونی و 7 میکرون رنگ پرایمر کوره ای داخلی جهت اتصال بهتر ورق به فوم می باشد.

مجتمع صنعتی ماموت بنا به سفارش مشتری، امکان تولید ساندویچ پانل با ورق استیل جهت مصرف در صنایع غذایی و ورق آلومینیوم جهت مصارف ساختمانی را دارد. در جدول زیر برخی از خواص مکانیکی و شیمیایی ورق های استفاده شده در پوشش ساندویچ پانل های مجتمع ماموت ذکر شده است.